Informacje

Przedszkole Inna Bajka z Certyfikatem Jakości OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE - 12.10.2015

Miło nam poinformować Państwa, iż nasze Przedszkole jako pierwsze w powiecie żyrardowskim uzyskało Certyfikat Jakości "Optymistyczne przedszkole".

Optymistyczne przedszkole

Celem ogólnopolskiego programu "Optymistyczne przedszkole" autorstwa Ireny Dzierzgowskiej i Mireli Nawrot jest dostrzeganie i wzmacnianie sukcesu każdego wychowanka, rozwijanie zainteresowań, uzdolnień, uczenie dziecka bycia aktywnym, twórczym, pogodnym i zaradnym.

Wychowanie to działanie prowadzące do trwałych zmian w zachowaniu dzieci. Aby zabiegi wychowawcze dawały oczekiwane rezultaty, powinny być podejmowane zarówno na terenie przedszkola jak i domu rodzinnym. Powinny być spójne i mają doprowadzić dziecko do zachowań i działań zgodnych z przyjętymi, ogólnie akceptowanymi normami społeczno-moralnymi.

Celem wspólnych dążeń nauczycieli i rodziców ma być takie wychowanie dzieci, by przejawiały działania konstruktywne, życzliwe i przyjazne dla innych ludzi. Mamy nadzieję, że naszych wychowanków w przyszłości będzie cechować najwyższy poziom optymizmu. Będą każdego ranka budzić się w pogodnym nastroju. Czy będą mieć jakieś problemy? Na pewno! Ale będą wierzyć, że sobie z nimi poradzą.

7 PAŹDZIERNIKA 2015r. W NASZYM PRZEDSZKOLU  ODBYŁA SIĘ UROCZYSTA INAUGURACJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU "OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE".

Podczas uroczystości inauguracji obecni byli nasi nauczyciele, dyrektorzy, zaproszeni goście Wójt Gminy Radziejowice, Starosta Powiatu Żyrardowskiego, Dyrektor Warszawskiego Przedszkola nr 17 Kółko Graniaste, nasze wspaniałe przedszkolaki i ich Rodzice.

​Cele i założenia programu przedstawiła sama autorka programu Pani Mirela Nawrot!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.